Wolny dzień Ferrisa Buellera

FERRIS BUELLER'S DAY OFF

Matthew Broderick wciela się w postać popularnego licealisty, który przed końcem szkoły postanawia zorganizować ostatni numer.

Wolny dzień Ferrisa Buellera - opis

Ferris Bueller (Matthew Broderick) jest pełnym uroku licealistą, który uwielbia psocić. Planując ostatni numer przed ukończeniem szkoły, Bueller przekonuje swoją dziewczynę Sloane (Mia Sara) i przyjaciela Camerona (Alan Ruck), aby opuścili szkołę i pojechali do centrum miasta Ferrari ojca Camerona. Dyrektor szkoły (Jeffrey Jones) odkrywa ich plan i zrobi wszystko, aby złapać ich na gorącym uczynku.

Wolny dzień Ferrisa Buellera - twórcy i obsada

Szalona komedia w reżyserii Johna Hughesa (Samoloty, pociągi i samochody), która mówi o przyjaźni, sile statusu społecznego, kontestacji autorytetów oraz zaniedbanych relacjach. W głównych rolach występują nominowany za stworzoną przez siebie kreację aktorską do Złotego Globu Matthew Broderick (Żony ze Stepford), Alan Ruck (Speed: Niebezpieczna prędkość), Mia Sara (Strażnik czasu), Jeffrey Jones (Jeździec bez głowy) oraz Jennifer Grey (Dirty Dancing). Produkcja znalazła się na Liście 101 najzabawniejszych scenariuszy wszech czasów przygotowywanej przez Amerykańską Gildię Scenarzystów.

Wolny dzień Ferrisa Buellera - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.