Wizja

VISION

Juliette Binoche jako francuska dziennikarka, która przybywa do Japonii w celu odnalezienia tajemniczej rośliny będącej w stanie uleczyć wszystkie dolegliwości ducha.

Wizja – opis

Jeanne przybywa do dalekowschodniego lasu wypełnionego magią natury i czarem czegoś nienazwanego. Kobieta stara się odnaleźć legendarną roślinę, ale na miejscu dowiaduje się, że ziele pojawia się tylko raz na 997 lat i to dopiero w odpowiednich okolicznościach. Czekając na właściwy moment, Jeanne zanurza się w czarodziejskiej aurze otaczającej okolicę. Odbywa podróż do swojego wnętrza, gdzie odkrywa prawdziwy potencjał ludzkiej egzystencji. Gdzie leży klucz do zrozumienia naszego jestestwa? Czy poczucie jedności z innymi ludźmi i z otaczającym nas światem pomoże odnaleźć sens życia?

Wizja – obsada i twórcy

„Wizja” to obraz nagradzanej japońskiej reżyserki i scenarzystki, Naomi Kawase. Ma ona na swoim koncie filmy takie jak: „Sharasôju”, „Zawsze woda” czy zawsze „Las w żałobie” (2007), który otrzymał Grand Prix na festiwalu w Cannes. W „Wizji” główną rolę odgrywa zdobywczyni Oscara, Juliette Binoche („Angielski pacjent”, „Czekolada”), a partnerują jej między innymi Masatoshi Nagase („Blask”, „Paterson”) i Takanori Iwata („Dear Sister”, „Crows Explode”).

Wizja – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.