Witamy w Trouilly!

WELCOME TO TROUILLY! (AKA. L'ECOLE EST F

Ze stylowego Paryża prosto na zabitą dechami prowincję. Wyniosła i zarozumiała nauczycielka trafia do małomiasteczkowej szkoły. Tam odnajduje życie, którego wcześniej nie znała. Żeby rozpocząć od nowa, musi jednak zmienić swoje spojrzenie na świat.

Witamy w Trouilly! – opis

Agathe Langlois jest szykowna, protekcjonalna i nieco próżna. Ocenia ludzi po wyglądzie, liczy się dla niej jedynie pozycja społeczna i ponad wszystko ceni siłę pieniądza. Życie Agathe wywraca się do góry nogami, kiedy z paryskiej prestiżowej szkoły zostaje oddelegowana na prowincję do miasteczka Trouilly-sur-Selles. To, co wydaje się końcem świata, przemienia się w szansę na nowe doświadczenie. Początkowo dama w opałach nie potrafi odnaleźć się w małomiasteczkowej rzeczywistości. Wkrótce jednak odkrywa uroki prowincji, zwłaszcza że poznaje przystojnego  nauczyciela matematyki, Raphaela. Czy panienka z wielkiego miasta dostrzeże wreszcie, co się tak naprawdę w życiu liczy?

Witamy w Trouilly! – obsada i twórcy

Odtwórczynią roli głównej bohaterki jest Bérengère Krief („Pokój u wdowca”). Partnerują jej: Grégory Fitoussi („World War Z”), Marilou Berry („Popatrz na mnie”), Patrick Chesnais („Motyl i skafander”) oraz Anne Depétrini („Depresja i kumple”), która również jest reżyserką obrazu.

Witamy w Trouilly! – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.