Wielkie zimno

Grand froid

W trakcie niezwykle mroźnej zimy konwój pogrzebowy gubi się pośrodku pustkowia. Sytuacja robi się nieciekawa, a na domiar złego martwy do tej pory nieboszczyk zaczyna pogrywać sobie z Bogu ducha winnymi kierowcami.

Wielkie zimno – opis

Georges, Eddy i Edmond pracują w zakładzie pogrzebowym. Niestety, firmie nie przybywa klientów i panowie spędzają całe dnie na mniej lub bardziej konstruktywnych zajęciach, takich jak: mycie karawanu, rozdawanie wizytówek zakładu czy świadczenie usług fryzjerskich. Wkrótce jednak ich los się odmienia. Edmond zleca swoim pracownikom transport ciała do oddalonego o wiele kilometrów cmentarza. Jak łatwo przewidzieć, nic nie idzie po myśli naszych bohaterów i szybko stajemy się świadkami wielu zabawnych, absurdalnych i mrożących krew w żyłach sytuacji.

Wielkie zimno – obsada i twórcy

„Wielkie zimno” to belgijska czarna komedia w reżyserii Gérarda Pautonniera („Nos Chers Voisins”). W rolach głównych występują Jean-Pierre Bacri („Książę nie z tej bajki”), Arthur Dupont („Dom na kółkach”) oraz Olivier Gourmet („Syn”).

Wielkie zimno – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.