Wichrowe wzgórza

EMILY BRONTE'S WUTHERING HEIGHTS

Opowieść o miłości i namiętności umiejscowiona na przełomie XVIII i XIX wieku wśród mrocznej przyrody Wysp Brytyjskich. Obraz oparty jest na klasycznej książce autorstwa Emily Jane Brontë.

Wichrowe wzgórza – opis

Bogata familia Lockwood z Wichrowych wzgórz przygarnia dwunastoletniego cygana. Chłopiec przyjmuje imię Heathcliff i staje się pupilkiem głowy rodziny. Zaprzyjaźnia się też ze swoją przybraną siostrą Cathy, natomiast o względy ojca musi walczyć z bratem Hindleyem. Wkrótce pomiędzy Cathy i Heathcliffem wybucha płomienny romans, który, niestety, nie trwa zbyt długo. Dziewczyna ulega konwenansom i wybiera bogatego amanta. Wie, że z nowym partnerem nie będzie do końca spełniona, mimo to decyduje się na bezpieczną przystań zamiast niepewnego losu z potomkiem cyganów. Heathcliff jest z tego powodu wściekły. Opuszcza rodzinę i wraca po kilku latach jako bogaty, zgorzkniały i posępny mężczyzna. Pragnie zemścić się na Lockwoodach za niesprawiedliwości, które go spotkały.

Wichrowe wzgórza – obsada i twórcy

„Wichrowe wzgórza” z 1992 roku to wspaniała adaptacja gotyckiej powieści autorstwa Emily Jane Brontë. Reżyserowi Peterowi Kosminsky’emu („Biały oleander”, miniserial „Wolf Hall”) udało się oddać niesamowity klimat książki. W rolach głównych występują Ralph Fiennes („Lista Schindlera”, „Lektor”) oraz Juliette Binoche („Angielski pacjent”, „Czekolada”).

Wichrowe wzgórza – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.