Whitney

Życie Whitney Houston to nie bajka o Kopciuszku. To historia niespełnionych ambicji, nieszczęśliwej miłości i zagubienia się w ciemności. To bardzo mroczna opowieść, którą film „Whitney” pokazuje bez kolorowego filtra.

Whitney – opis

Twórcy filmu „Whitney” nie osądzają piosenkarki, nie wydają wyroków, nie rzucają kamieniami. W sposób umiarkowany i bardzo konkretny prowadzą widza przez życie i karierę artystki. Od dzieciństwa i występów w chórze kościelnym, przez początki kariery, kiedy to nie miała sobie na scenie równych, aż po uzależnienie od narkotyków i tragiczną śmierć. Obraz pełen jest archiwalnych, wcześniej niepublikowanych nagrań. Głos dostają również bliscy artystki (w tym Bobbi Brown), którzy przedstawiają swój punkt widzenia i ujawniają momentami szokujące informacje o przeszłości Whitney Houston.

Whitney – twórcy i obsada

Reżyserem tego dokumentalnego obrazu z 2018 roku jest Kevin Macdonald – twórca filmu „Ostatni król Szkocki” i  zdobywca Oscara za dokument „One Day in September” z 1999 roku. Film „Whitney” został zmontowany z setek godzin wywiadów z rodziną, ludźmi z branży muzycznej, współpracownikami oraz z wielu materiałów archiwalnych, które jak do tej pory nie ujrzały światła dziennego.

Whitney – gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl