Wall-E

WALL-E

| 10zł za 48h |

Nagrodzona Oscarem animowana opowieść o robocie. Maszyna oczyszcza Ziemię z pozostawionych przez ludzi śmieci. Nieoczekiwanie pewnego dnia dopada go strzała Amora.

Wall-E - opis filmu

Ziemia przypomina gigantyczne śmietnisko. Nie ma już na niej żadnego człowieka, wszyscy uciekli. Został tylko mały robot WALL-E (Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący. E-klasa), który dzień po dniu, od siedmiuset lat, oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Robotowi doskwiera samotność, bowiem za całe towarzystwo musi mu wystarczyć wideokaseta z musicalem „Hello Dolly!”. Wszystko się zmienia, kiedy z kosmosu przybywa piękna, myśląca maszyna nowej generacji o imieniu EVA. WALL-E zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. To jednak dopiero początek niezwykłej przygody, jaka go czeka.

Okrzyknięta arcydziełem animacji, kolejna rewelacyjna produkcja słynnego studia Pixar. Wielokrotnie nagradzany reżyser „Gdzie jest Nemo?” i „Toy Story” oraz scenarzyści obrazów „Potwory i spółka” oraz „Simpsonowie” tym razem zabierają widzów w kosmiczno-komiczną podróż z rezolutnym robotem o imieniu WALL-E. Film został uhonorowany Oscarem (otrzymał w sumie 6 nominacji, w tym za scenariusz, muzykę Thomasa Newmana i piosenkę „Down to Earth” autorstwa Newman – Peter Gabriel) i Złotym Globem dla najlepszej animacji, był także nominowany w tej kategorii do nagrody BAFTA.

Wall-E - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.