W potrzasku

Je suis un assassin

Ben, który przechodzi kryzys twórczy, dostaje propozycję od odnoszącego sukcesy kolegi po fachu. Aby plan poszedł zgodnie, musi zginać żona Brica...

W potrzasku - opis

Ben Castelano pisze thrillery, ale już od dłuższego czasu nic nie opublikował. Podczas podróży do Marsylii spotyka kolegę z młodych lat. Brice również jest pisarzem, ale w odróżnieniu od przyjaciela odniósł olbrzymi sukces. Teraz przechodzi jednak kryzys twórczy, którego przyczyny leżą w jego kłopotach małżeńskich. Brice nie potrafi się dogadać ze swoją żoną Lucie, która nie chce mu dać rozwodu. Przypadkowe spotkanie z dawnym kolegą inspiruje Brice'a do pomysłu, który ma przynieść korzyści im obu - opublikuje pod swoim nazwiskiem powieść Bena i podzielą się honorarium. Ale pod jednym warunkiem - Ben zamorduje żonę Brice'a.

W potrzasku - obsada i twórcy
Reżyserem filmu jest Thomas Vincent. "W potrzasku" jest jego kolejną realizacją jako scenarzysty i reżysera. W postać Bena wcielił się dwukrotnie nominowany do Cesara Francois Cluzet, znany również polskiej publiczności dzięki filmom, takim jak "Niewidzialni", "Francuski pocałunek" czy "Wariaci z Karaibów". W filmie pojawiają się również tak cenieni aktorzy, jak Bernard Giraudeau ("Dwaj ludzie z miasta", "Prywatka", "Rok meduzy"), dwukrotna laureatka Cesarów Karin Viard ("Delicatessen", "Letni zawrót głowy", "Piekło") i nagrodzona Cesarem za "Wszystkie poranki świata" Anne Brochet ("Maski", "Cyrano de Bergerac", "Bliscy nieznajomi").
W potrzasku - gdzie obejrzeć?
Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl