W pogoni za Amy

CHASING AMY

Dobrzy przyjaciele (Ben Affleck i Jason Lee) spotykają uroczą lesbijkę, w której jeden z nich się zakochuje. Co z tego wyniknie?

Holden McNeil i Banky Edwards mieszkają w New Jersey, rysują komiksy we wspólnej pracowni, a wieczorami spędzają razem czas. Niespodziewanie ich przyjaźń jest zagrożona, gdy pojawia się Alyssę (Joey Lauren Adams). Jeden z nich musi sobie poradzić nie tylko z zazdrością przyjaciela, ale i z niezwykle bogatą przeszłością swojej wybranki.

Przewrotny komediodramat o miłości, przyjaźni i seksie w reżyserii niezależnego twórcy Kevina Smitha („Sprzedawcy”, „Zack i Miri kręcą porno”). „W pogoni za Amy” uchodzi za jeden z najlepszych filmów w dorobku twórcy „Dogmy”. Obraz jednocześnie śmieszy i wzrusza, nie brakuje w nim ironii oraz błyskotliwych dialogów. W rolach głównych wystąpili: nominowana za swoją kreację do Złotego Globu Joey Lauren Adams („Szczury z supermarketu”, „Jay i Cichy Bob kontratakują”), jedna z ulubionych aktorek Kevina Smitha, laureat dwóch Oscarów Ben Affleck („Buntownik z wyboru”, „Operacja Argo”) oraz znany z serialu „Mam na imię Earl Jason Lee”. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.