Vita i Virginia

Vita & Virginia

Oparta na faktach opowieść o niezwykłym związku, który wyprzedzał swoje czasy i bulwersował londyńskie elity. Stworzone przez Chanya Button dzieło pokazuje dwie charyzmatyczne artystki, które nie bały się podążać za swoimi pragnieniami i ambicjami.

Vita i Virginia - opis filmu

Vita Sackville-West (Gemma Arterton) jest zuchwałą, pochodzącą z arystokracji żoną dyplomaty, która nie chce być ograniczana przez swoje małżeństwo. Kiedy poznaje błyskotliwą Virginię Woolf (Elizabeth Debicki), natychmiast przyciąga ją ekscentryczny geniusz i enigmatyczny urok znanej pisarki. Kobiety szybko zaczyna łączyć intensywna, pełna namiętności relacja, która inspiruje Woolf do napisania jednego z jej największych dzieł – powieści „Orlando”.

Vita i Virginia - twórcy i obsada

W ich role wcielają się nominowana do BAFTY Gemma Arterton („007 Quantum of Solace”) oraz Elizabeth Debicki („Wielki Gatsby”). Obok nich w filmie pojawiają się nominowana do Złotego Globu Isabella Rossellini („Ze śmiercią jej do twarzy”), Rupert Penry-Jones („Wszystko gra”) oraz Peter Ferdinando („Królewna Śnieżka i Łowca”).

Vita i Virginia - gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.