Uwiązani

MEN, WOMEN & CHILDREN

Błyskotliwy i szczery film o współczesnych nastolatkach i ich zmieniających się w nowoczesnym świecie relacjach z rodzicami.

Uwiązani - opis

Don (Adam Sandler) przechodzi kryzys. Jedyną radość sprawia mu oglądanie pornograficznych filmów w internecie oraz masturbacja. Pewnego dnia decyduje się użyć komputera swojego piętnastoletniego syna Chrisa (Travis Tope) i odkrywa, że ten również regularnie korzysta z podobnych stron. Sam Chris nie radzi sobie najlepiej z dziewczynami. Podkochuje się w najseksowniejszej szkolnej cheerleaderce Hannah (Olivia Crocicchia). Dziewczyna chciałaby zostać celebrytką, a w spełnieniu tego marzenia pomaga jej matka (Judy Greer), która zakłada córce stronę internetową i wrzuca na nią coraz to bardziej odważne zdjęcia. Z kolei Allison (Elena Kampouris) zaczyna swoją przygodę z drużyną cheerleaderek. Pod presją rówieśników zrzuca kilogramy, a pomysłów, jak ograniczyć do absolutnego minimum jedzenie, szuka w sieci. Ekranizacja powieści Chada Kultgena to błyskotliwy komediodramat o grupie uczniów i ich rodzicach.

Uwiązani - twórcy i obsada

Obraz w reżyserii czterokrotnie nominowanego do Oscara Jasona Reitmana („Juno”, „W chmurach”) bawi, ale też zmusza do myślenia. Twórcy pokazują, jak ogromny wpływ na współczesnych nastolatków mają nowoczesne media. W filmie nie brakuje trafnych obserwacji oraz soczystych dialogów. W głównych rolach doskonale odnajdują się: popularny komik Adam Sandler („Lewy sercowy”, „Duże dzieci”), zdobywczyni Złotego Globu Jennifer Garner (serial „Agentka o stu twarzach”, „Witaj w klubie”), Rosemarie DeWitt („Rachel wychodzi za mąż”, „Siostra twojej siostry”), Judy Greer („Dziś 13, jutro 30”, „Spadkobiercy”) oraz Dean Norris („Oszustki”, serial „Breaking Bad”). W rolę nastolatków wcielili się: Kaitlyn Dever („Szkoła melanżu”), Ansel Elgort („Gwiazd naszych wina”), Timothée Chalamet („W deszczowy dzień w Nowym Jorku”). Całość opatrzona została głosem Emmy Thompson („Rok za rokiem”, „Late Night”) jako wszystkowiedzącego narratora.

Uwiązani - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.