Uśmiechy smutnych mężczyzn

USMEVY SMUTNYCH MUZU

Opowieść o mężczyznach, którzy znaleźli się na dnie… butelki. Czy do tych nieszczęsnych facetów los się w końcu uśmiechnie?

Uśmiechy smutnych mężczyzn – opis

Na szlaku wojennym z alkoholem Josef poznaje Honzę, byłego uczestnika najtrudniejszego wyścigu świata – Ironmana. Urzędnik i genialny matematyk Milan z kolei wierzy, że jest ambasadorem z kosmosu. Ktoś został zdradzony przez kobietę, ktoś wystąpił w niemieckim gejowskim porno, a Tomáš posunął się za daleko w relacji ze swoją pasierbicą. Z różnych powodów każdy z nich pił na umór. Jedni sami w domu, inni w  pubie z kumplami. Teraz bohaterowie zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, jak wielką władzę ma nad nimi alkohol. Czas rzucić tę szkodliwą używkę i zacząć znowu się uśmiechać – tym razem nie na smutno.

Uśmiechy smutnych mężczyzn – obsada i twórcy

„Uśmiechy smutnych mężczyzn” to czeski komediodramat w reżyserii Dana Sváteka („Zatraceni”). W rolach głównych występują między innymi: David Svehlík („W cieniu”), Jaroslav Dusek („Musimy sobie pomagać”), Marika Soposká („Cyrk Bukowsky”) i Ondrej Malý („Operacja Anthropoid”).

Uśmiechy smutnych mężczyzn – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.