Upadek amerykańskiego imperium

La chute de lʼempire American

Gruba kasa i jeszcze grubszy przekręt. Opowieść o nieśmiałym kurierze, który z własnej woli pakuje się w olbrzymie tarapaty.

Upadek amerykańskiego imperium – opis

Pierre-Paul to spokojny kierowca, który pojawia się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie. Mężczyzna wykorzystuje jednak sytuację na własną korzyść. Będąc świadkiem nieudanego napadu na bank, postanawia przywłaszczyć sobie cały łup nieudolnych złodziei. Teraz formułuje grupę, w której skład wchodzą mistrz przekrętów finansowych oraz ekskluzywna prostytutka. Ekipa stara się upłynnić dużą ilość gotówki. Przeszkadzają im w tym wyrzuty sumienia Pierre-Paula i tropiąca ich policja.

Upadek amerykańskiego imperium – obsada i twórcy

„Upadek amerykańskiego imperium” to kanadyjska komedia kryminalna ujawniająca mechanizmy finansowe stosowane przez tych, którzy chcą się szybko i niekoniecznie legalnie wzbogacić. Film wyreżyserował zdobywca Złotej Palmy w Cannes Denys Arcand („Inwazja barbarzyńców”, „Jezus z Montrealu”). W rolach głównych wystąpili: Alexandre Landry („Gabrielle”, „Pays”), Rémy Girard („Agencja niebezpieczeństwa”, „Pogorzelisko”) i debiutantka Maripier Morin.

Upadek amerykańskiego imperium – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.