Ulysses i Mona

ULYSSES & MONA

Intrygujący komediodramat o podróży dwojga artystów: mężczyzny, który swoje najlepsze lata ma już za sobą oraz stawiającej swoje pierwsze kroki w sztuce studentki.

Ulysses i Mona - opis

Ponad pięćdziesięcioletni Ulysses (Eric Cantona) był niegdyś znanym francuskim artystą. Kilka lat temu uciekł jednak od rodziny i postanowił zakończyć swoją karierę. Teraz mieszka ze swoim psem Josephem w starej rezydencji pośrodku lasu. Dni spędza w samotności, grając w tenisa z maszyną lub słuchając ścieżek dźwiękowych filmów grozy. Ulisses jest znudzony na śmierć, ale jest zbyt dumny, aby się do tego przyznać. Mona (Manal Issa) natomiast ma dwadzieścia lat i jest studentką sztuki. Jej życie jako artystki nie mogło być bardziej beztroskie. Dni spędza między warsztatami rysowania a lekcjami teorii. Pewnego dnia dziewczyna niespodziewanie decyduje się odwiedzić Ulissesa. Po pierwszej próbie i pewnym niepowodzeniu, para wyrusza w podróż, która na zawsze zmienia ich życie.

Ulysses i Mona - twórcy i obsada

Za reżyserię obrazu odpowiada nominowany do Cezara Sébastien Betbeder (Wyprawa na Grenlandię). W główne role wcielają się Manal Issa (Nieustraszona), Eric Cantona (Elizabeth), Mathis Romani, Marie Vialle (Powiew nocy) oraz Quentin Dolmaire (Dwie kobiety).

Ulysses i Mona - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.