Ulepszenie

Upgrade

Niedaleka przyszłość. Technologia kontroluje każdy aspekt ludzkiego życia. Sparaliżowany mężczyzna wszczepia sobie eksperymentalny chip, dzięki któremu może wymierzyć zemstę zabójcom swojej żony.

Ulepszenie – opis

Gray Trace to skończony technofob żyjący w świecie całkowicie zdominowanym przez sztuczną inteligencję i technologię. Wkrótce będzie musiał jednak zmienić swoje spojrzenie na świat. Po napadzie, w wyniku którego zostaje sparaliżowany, a jego żona zamordowana, zdobywa niespodziewanego sojusznika. Pewien naukowiec oferuje mu narzędzie, pomagające stanąć na nogi, dzięki czemu będzie mógł wymierzyć krwawą zemstę swoim oprawcom. Gray wszczepia sobie implant, przemieniający go w śmiertelnie niebezpieczną maszynę do zabijania, uzbrojoną w najnowszą technologię. Przygotowany w ten sposób, rusza do boju, niszcząc każdego, kto stanie mu na drodze.

Ulepszenie – obsada i twórcy

„Ulepszenie” to jeden z najlepiej oceniany filmów akcji z 2018 roku. Reżyserem tej australijskiej produkcji jest Leigh Whannell („Naznaczony: rozdział 3”), a w głównego bohatera wciela się  Logan Marshall-Green („Spider-Man: Homecoming”). Na drugim planie znajdują się między innymi: Betty Gabriel („Uciekaj!”), Benedict Hardie („Machina wojenna”) i Harrison Gilbertson („Upadli”).

Ulepszenie - gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.