Uczeń czarnoksiężnika

THE SORCERER'S APPRENTICE (2010)

Zainspirowana balladą Goethego „Uczeń czarnoksiężnika” i klasycznym obrazem Disneya z muzyką Paula Dukasa, ekscytująca opowieść o przygodach młodego adepta sztuki magii.

Uczeń czarnoksiężnika - opis

Czarnoksiężnik Balthazar Blake (Nicolas Cage) mieszka na Manhattanie w Nowym Jorku. Kiedy nad miastem zaczynają dominować siły zła, postanawia działać. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie jest w stanie przeciwstawić się mrocznym mocom w pojedynkę. Tym bardziej, że kieruje nimi jego były mistrz, Maxim Horvath (Alfred Molina). Jedyną szansą Blake’a jest wyszkolenie sobie pomocnika - młodego, pozornie przeciętnego Dave’a Stutlera (Jay Baruchel). Czasu jest niewiele. Na domiar złego chłopak nie do końca chce z nim współpracować. Wszystko jednak zmienia się, kiedy Balthazar zaczyna wprowadzać go w niesamowity świat magii.

Uczeń czarnoksiężnika - twórcy i obsada

Pełna magii i fantastycznych przygód opowieść o walce dobra ze złem. Wyprodukowany przez Jerry’ego Bruckheimera („Armageddon”, „Pearl Harbor”, trylogia „Piraci z Karaibów”, „Książę Persji – Piaski czasu”) obraz w reżyserii Jona Turteltauba („Ja cię kocham, a ty śpisz”, „Fenomen”, „Skarb narodów”) jest swoistym hołdem dla klasycznego filmu Walta Disneya z 1940 roku pt. „Fantazja”. Uczeń czarnoksiężnika obfituje w widowiskowe sceny akcji i oszałamia niezwykłymi efektami specjalnymi, nie zabrakło w nim też humoru. W rolach głównych wystąpili: zdobywca Oscara Nicolas Cage („Dzikość serca”, „Zostawić Las Vegas”, „Adaptacja”), który jest także producentem wykonawczym filmu, dwukrotnie nominowany do BAFTY Alfred Molina („Czekolada”, „Frida”, „Była sobie dziewczyna”), zmysłowa Monika Bellucci („Malena”, „Nieodwracalne”, „Matrix: Rewolucje”) i utalentowany Jay Baruchel („Za wszelką cenę”, „Wpadka”, „Jaja w tropikach”). Za zdjęcia odpowiedzialny był Bojan Bazelli („The Ring”, „Pan i pani Smith”, „Burleska”), muzykę skomponował Trevor Rabin („Armageddon”, „Bad Boys 2”, „Skarb narodów)”.

Uczeń czarnoksiężnika- gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.