Trzy szczyty

THREE PEAKS

Aaron wybiera się w góry. Zabiera swoją dziewczynę i jej ośmioletniego syna na wyprawę z nadzieją, że uda mu nawiązać więź ze sceptycznie nastawionym do niego chłopcem.

Aaron (Alexander Fehling) spotyka się Leą (Bérénice Bejo) już od dłuższego czasu. Jej ośmioletni syn Tristan (Arian Montgomery) dalej jednak do końca nie jest w stanie zaakceptować nowego mężczyzny w życiu matki. Aaron wierzy, że pomogą w tym wspólne wakacje we włoskich Dolomitach. Niestety wspólna męska wyprawa w góry przeradza się w tragedię, kiedy nagle pojawia się gęsta mgła, a Tristan znika z pola widzenia opiekuna.

Intymna opowieść o współczesnym rodzicielstwie i związanych z nim niepokojach. Ten złożony w warstwie emocjonalnej i przepiękny wizualnie obraz Jana Zabeili („O rzece, która była człowiekiem”) pokazuje różne wymiary kryzysu egzystencjalnego. Zabiera widzów w niezwykłą podróż w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i odkupienia. Odtwórcami głównych ról są: Alexander Fehling („Bękarty wojny”), zdobywczyni nominacji do Oscara i Złotego Globu Bérénice Bejo („Artysta”) oraz Arian Montgomery („Das Beste aller Leben”). Produkcja brała udział w konkursie głównym MFF w Toronto. Została też wyróżniona Nagrodą Variety Piazza Grande na festiwalu w Locarno. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.