Trudne słówka

SPANGLISH

Z myślą o lepszym życiu piękna Flor opuszcza Meksyk i przeprowadza się do Los Angeles, gdzie zostaje gosposią w rodzinie zamożnych, ale i ekscentrycznych Amerykanów.

„Trudne słówka” – streszczenie

Flor i jej 12-letnia córka przyjechały do Los Angeles w poszukiwaniu lepszego życia. Zrządzeniem losu trafiają do zamożnej rodziny Claskych, która akurat poszukuje gosposi do swojego letniego domu w Malibu. Flor wprawdzie nie zna ani języka, ani kultury swoich pracodawców, ale ma za to zapał i odwagę, które pozwolą jej pokonać wszelkie trudności. Pojawienie się pięknej Meksykanki w domu Amerykanów staje się przyczyną wielu zabawnych nieporozumień, a jednocześnie wnosi w ich życie powiew świeżości.

Czemu warto obejrzeć „Trudne słówka”?

„Trudne słówka” („Spanglish”) to zgrabna komedia z 2004 roku. Opowiada o kulturowych nieporozumieniach i miłosnych perturbacjach. Muzyka z filmu, której autorem jest laureat Oscara Hans Zimmer („Rain Man”, „Król lew”, „Gladiator”), została do Złotego Globu.

„Trudne słówka” – obsada

Autorem filmu jest zdobywca trzech Oscarów za film „Czułe słówka” jest James L. Brooks. W głównych rolach występują: Adam Sandler („50 pierwszych randek”), Téa Leoni („Family Man”) i hiszpańska gwiazda Paz Vega („Po drugiej stronie łóżka”).

„Trudne słówka” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.