Trendy

TRENDY

Młody nauczyciel zaczyna nowe życie. Mężczyzna przeprowadza się do modnej dzielnicy Londynu z nadzieją, że uda mu się tam zacząć wszystko od nowa.

Richard (Lachlan Nieboer) jest trzydziestokilkuletnim nauczycielem, który przeprowadza się do coraz bardziej popularnego wśród hipsterów wschodniego Londynu. Wierzy, że uda mu się tam zacząć wszystko od nowa. Powoli zaczyna odkrywać nocne życie i mieszkańców dynamicznie gentryfikującej się dzielnicy. Nowe miejsce nie jest jednak zbyt przyjazne dla Richarda. W konsekwencji w mężczyźnie budzą się demony przeszłości, pod wpływem których zaczyna wpadać w spiralę przemocy.

Mroczny thriller psychologiczny opowiadający historię człowieka, który znalazł się na życiowym zakręcie. Reżyser Louis Lagayette („For His Sake”) rozprawia się tematem gentryfikacji i jej wpływu na relacje społeczne. Pokazuje też stale podlegające zmianie duże miasto oraz ludzi, którzy nie zawsze są w stanie za tą zmianą nadążyć. W filmie postać wyrazistego głównego bohatera tworzy Lachlan Nieboer („Charlie musi umrzeć”). Obok niego grają Alan Ford („Przekręt”), Haluk Bilginer („Zimowy sen”), Alice Sanders („Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”) oraz Lorraine Burroughs („Porzucony według Harlana Cobena”). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.