Top Gun

TOP GUN

Niekwestionowany przebój kina akcji lat osiemdziesiątych, w którym Tom Cruise stworzył pamiętną kreację niepokornego pilota odrzutowców.

Top Gun – opis

Maverick to prawdziwy as przestworzy. Pilot ma gigantyczne umiejętności, jednak z powodu krnąbrnego charakteru wciąż wchodzi w konflikt ze swoimi przełożonymi. Nie potrafi również dogadać się z kolegami z oddziału. Iceman, dotychczasowy lider drużyny, widzi w nim zagrożenie i rywalizuje z konkurentem, kiedy tylko się da. Maverick nie poddaje się jednak i na każdym treningu pokazuje, na co go stać. Wkrótce bohater poznaje piękną instruktorkę, Charlotte, z którą nawiązuje namiętną relację. Niestety, sielanka szybko się kończy. Podczas jednego z lotów wydarza się tragedia, która całkowicie zmienia jego sytuację. Zbliża się również niebezpieczna misja. Żeby odnieść sukces, Maverick będzie musiał pokonać wewnętrzne demony i nauczyć się współpracować z innymi pilotami.

Top Gun – obsada i twórcy

„Top gun” to jeden z tych obrazów, które każdy fan popkultury powinien obejrzeć chociaż raz. To w końcu od tej produkcji Tom Cruise rozpoczął swój marsz ku wielkiej karierze. Słynnemu aktorowi partnerują między innymi: Kelly McGillis („Dotyk miłości”, „Oskarżeni”), Val Kilmer („The Doors”, „Batman Forever”), Anthony Edwards („Ostry dyżur”, Zodiak”) i Tom Skerritt („Kontakt”, „Rzeka życia”). Reżyserem obrazu jest Tony Scott („Fan”, „Deja Vu”). Film zdobył Oscara za słynny utwór „Take My Breath Away”. Nominowany był w sumie w czterech kategoriach.

Top Gun – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.