Tomb Raider

TOMB RAIDER (2018)

Lara Croft, słynna pani archeolog, wyrusza na zupełnie nową wyprawę. Tym razem przygody doprowadzą ją na tajemniczą wyspę u wybrzeży Japonii.

Tomb Raider – opis

Lara Croft po zaginięciu ojca stara się przeżyć bez rodzinnej fortuny. Na co dzień pracuje jako kurier. Bierze też udział w nielegalnych wyścigach rowerowych po ulicach Londynu. Bohaterka nawet nie myśli o spokojnym życiu, które wymarzył dla niej ojciec. Wciąż o nim pamięta i planuje go odnaleźć. Ślady prowadzą do grobowca na japońskiej wyspie. Wkrótce dowiaduje się coraz więcej o ekspedycji ojca, jednak żeby rozwikłać zagadkę, musi przezwyciężyć własne lęki. Czy Lara będzie gotowa stać się prawdziwym tomb raiderem?

Tomb Raider – obsada i twórcy

Lara Croft to kultowa bohaterka, która zadebiutowała w grach komputerowych. Jej pierwszą filmową wersję stworzyła Angelina Jolie. Teraz portretuje ją zdobywczyni Oscara, Alicia Vikander („Dziewczyna z portretu”, „Euforia”). W pozostałych rolach wstępują: Dominic West („The Square”, „The Affair”), Walton Goggins („Nienawistna ósemka”, „Ant-Man i Os”), Kristin Scott Thomas („Angielski pacjent”, „Cztery wesela i pogrzeb”) i Derek Jacobi („Gladiator”, "Tolkien”). Film wyreżyserował Roar Uthaug („Fala”, „Hotel zła”).

Tomb Raider – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.