Tolkien

TOLKIEN

Skąd się biorą artystyczne inspiracje wielkich twórców? "Tolkien" opowiada jak charakter, talent oraz pióro znanego na całym świecie pisarza zostało ukształtowane we wczesnych latach jego życia, kiedy to po śmierci matki trafił do szkoły z internatem.

Tolkien - opis
Młody J. R. R. Tolkien trafia po śmierci matki do internatu. Jest to bardzo ciężkie przeżycie dla tak młodego chłopca, jednak zawiązane tam przyjaźnie, a nawet miłość, pozwalają mu przetrwać ciężkie chwile. Młody pisarz odnajduje artystyczną inspirację wśród innych, podobnych sobie indywidualistów. Wybuch I wojny światowej powoduje, że istnienie "braterstwa" staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia popychają Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści zatytułowanego "Władcy pierścieni".
Tolkien - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Dome Karukoski ("Piękna i drań", "Stary człowiek i może"). W roli J.R.R. Tolkiena znakomicie odnalazł się Nicholas Hoult ("Był sobie chłopiec"). Jego kochankę zagrała Lily Collins ("Love, Rosie", "Zasady nie obowiązują"). W filmie występuje też Colm Meaney ("Prawo zemsty", "Berbeć").

Tolkien - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl