To nie jest kraj dla starych ludzi

NO COUNTRY FOR OLD MEN

Josh Brolin wciela się w rolę myśliwego, który przypadkowo przejmuje walizkę z dwoma milionami dolarów. Wielokrotnie nagradzane, wybitne dzieło braci Coen.

Llewelyn Moss (Josh Brolin) jest weteranem wojny w Wietnamie, który spędza dni na polowaniach. Pewnego dnia niedaleko granicy z Meksykiem mężczyzna znajduje kilka ciał, paczki z heroiną oraz walizkę pełną pieniędzy. Niewiele myśląc, postanawia zabrać pieniądze i uciec. W pogoń za nim rusza psychopatyczny płatny zabójca Anton Chigurh (Javier Bardem). Moss potrafi jednak umiejętnie zacierać za sobą ślady.

Mroczny thriller czterokrotnie wyróżnionych Nagrodą Akademii braci Coen („Poważny człowiek”, „Fargo”). Dramat egzystencjalny podszyty czarnym humorem otrzymał 4 Oscary – w tym za najlepszy film, scenariusz adaptowany i reżyserię. Obraz obfituje w wiele wyrazistych postaci i jest popisem gry aktorskiej Javiera Bardema (Oscar w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”). W filmie występują także laureat Złotego Globu Tommy Lee Jones („W Dolinie Elah”), nominowany do Nagrody Akademii Josh Brolin („Obywatel Milk”), czterokrotny zdobywca nominacji do Złotego Globu Woody Harrelson (serial HBO „Detektyw”) oraz nagrodzona statuetką Emmy Kelly MacDonald (serial HBO „Zakazane imperium”). Produkcja jest ekranizacją powieści autorstwa Cormaca McCarthy’ego o tym samym tytule. Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player  w wersji do wyboru z polskimi napisami lub lektorem.