Tłumacz

A TRANSLATOR (AKA. UN TRADUCTOR)

Oparta na faktach historia kubańskiego profesora literatury, który pomaga młodym ofiarom katastrofy w Czarnobylu podczas kuracji w południowoamerykańskim szpitalu.

Tłumacz – opis

Malin jest profesorem literatury rosyjskiej na Uniwersytecie w Hawanie. Ze względu na swoje językowe doświadczenie, zostaje oddelegowany do bardzo ważnej misji. Po katastrofie reaktora nuklearnego w Czarnobylu do kubańskich szpitali przybyło wielu poszkodowanych obywateli ZSRR. Malin udaje się do jednej z placówek, żeby tłumaczyć rozmowy rosyjskich dzieci i kubańskich lekarzy. Początkowo trudno mu porzucić akademickie nawyki na rzecz pomocy potrzebującym. Wkrótce jednak jego obowiązki pochłaniają go całkowicie, dzięki czemu Malin znajduje nowy cel w życiu.

Tłumacz – obsada i twórcy

Reżyserami tego opartego na faktach filmu są Rodrigo Barriuso („Boys on Film 11: We Are Animals”) i Sebastián Barriuso (aktor w „7 dni w Hawanie”). W rolach głównych wystąpili: Rodrigo Santoro (serial „Westworld”), Maricel Álvarez („Biutiful”), Milda Gecaite („Szpilka”), Nataliya Rodina (serial „12 małp”) oraz Yoandra Suárez („Turn off before living”). Produkcja zdobyła wiele wyróżnień na całym świecie, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju.

Tłumacz – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player..