Thor: Mroczny świat

Thor: The Dark World

| 10zł za 48h |

Asgard, Ziemia i cały wszechświat są w wielkim niebezpieczeństwie. Mroczne Elfy rozpoczynają marsz po władzę, niszcząc wszystko na swojej drodze. Żeby powstrzymać złoczyńców, Thor musi rozpocząć ryzykowną współpracę z Lokim.

Thor: Mroczny świat – opis

Mroczne elfy to potężna rasa, która właśnie się przebudziła. Ich przywódca Malekith pragnie wejść w posiadanie Eteru – kosmicznej substancji obdarzonej wielką mocą. Dzięki niej będzie praktycznie niepokonany. Przypadkowy zbieg okoliczności sprawia, że dysponentką Eteru staje się Jane Foster – wielka miłość Thora. Kobieta zostaje wciągnięta w niebezpieczną przygodę, której stawką jest życie wszystkich ludzi. Gdy Malekith dopuszcza się ataku na Asgard i porywa Jane, Thor zawiązuje sojusz z Lokim w celu ocalenia świata. Czy można jednak ufać bogu występku?

Thor: Mroczny świat – obsada i twórcy

„Thor: Mroczny świat” to film powstały w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), czyli świata gdzie spotykają się: Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor czy Spider-Man. W drugim obrazie o przygodach Thora w rolach głównych powracają: Chris Hemsworth („Men in Black: International”), Tom Hiddleston („Nocny recepcjonista”), Anthony Hopkins („Milczenie owiec”), Natalie Portman („Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo”), Stellan Skarsgård („Czarnobyl”) i Idris Elba („Luther”). Za kamerą stanął Alan Taylor („Gra o tron”).

Thor: Mroczny świat – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.