Thor

THOR HD

|10 zł na 48h|

Nasz świat zyskał właśnie nowego superbohatera! Ma blond fryzurę, krnąbrny charakter i młot w dłoni. Ciężko mu dostosować się do obowiązujących na Ziemi reguł. Nic dziwnego – w końcu to sam bóg piorunów.

Thor – opis

Thor jest synem Odyna – władcy Asgardu, kosmicznego królestwa, rządzonego według rycerskiego etosu. Bóg piorunów to nieustraszony wojownik, któremu zawsze śpieszy się do bitki. Niestety, ognisty temperament nie raz sprowadził na niego problemy. Gdy Thor po raz kolejny zawodzi ojca, ten zsyła go na Ziemię i skazuje na życie normalnego człowieka. Co gorsza, do akcji włącza się Loki – zły brat Thora, który planuje przejąć władzę w Asgardzie, niszcząc przy okazji Ziemię. Zanim Thor stanie do walki z bogiem występku, musi odnaleźć swoje przeznaczenie i narodzić się jako superbohater.

Thor – obsada i twórcy

„Thor” to film powstały w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), czyli świata gdzie spotykają się: Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor czy Spider-Man. Jest to obraz, w którym debiutuje Thor, grany przez Chrisa Hemswortha („Men in Black: International”). W filmie po raz pierwszy pojawia się również Loki w interpretacji Toma Hiddlestona („Nocny recepcjonista”). W produkcji występują również: Anthony Hopkins („Milczenie owiec”), Natalie Portman („Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo”), Stellan Skarsgård („Czarnobyl”) i Idris Elba („Luther”). Reżyserem produkcji jest ekspert od kina szekspirowskiego, Kenneth Branagh („Morderstwo w Orient Expressie”).

Thor – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.