The Square

Jakie są granice sztuki? Co wolno artyście? Czy kultura rzeczywiście jest najważniejsza? Tego typu pytania stawia nagrodzony Złotą Palmą obraz Rubena Östlunda. Odpowiedzi widz będzie musiał jednak sam poszukać.

The Square – opis

Christian to dyrektor paryskiego muzeum, który przygotowuje się do otwarcia wielkiej wystawy. Zanim jednak wydarzenie będzie miało miejsce, on, jego współpracownicy i bliscy zmierzą się z olbrzymią ilością absurdów, paradoksów i sytuacji poddających w wątpliwość istniejący porządek społeczny. Jak zareagować, gdy podczas konferencji słynnego artysty, chory na zespół Tourette'a mężczyzna wyrzuca z siebie inwektywy w stronę celebryty? Co zrobić, kiedy kilkuletnie dziecko w obronie honoru swojej rodziny przekracza kolejne granice? Jak się zachować, gdy podczas artystycznego preformance’u wykonawca wczuwa się w rolę tak bardzo, że narusza nietykalność cielesność odbiorców? „The Square” prezentuje widzowi więcej podobnych sytuacji, kwestionując przy okazji normy społeczne, które obowiązują w naszej rzeczywistości.

The Square – twórcy i obsada

Złota Palma w Cannes i nominacja do Oscara to tylko niektóre wyróżnienia jakie zdobył „The Square”. Ruben Östlund, autor świetnego „Turysty”, po raz kolejny w satyryczny sposób porusza wiele istotnych dla współczesnego świata kwestii. W „The Square” zobaczymy plejadę światowych gwiazd. Występują między innymi: Claes Bang („Dziewczyna w sieci pająka”), Elisabeth Moss („Opowieść podręcznej”) i Dominic West („The Affair”). Jedną z najbardziej spektakularnych ról w filmie odgrywa natomiast Terry Notary, aktor mający doświadczenie w rolach… małp z filmów takich jak „Wojna o planetę małp” czy „Kong: Wyspa Czaszki”. W „The Square” ponownie wciela się w człekokształtnego, a jego interpretacja przyćmiewa wszystkie pozostałe.

The Square - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl