The Quake. Trzęsienie ziemi

Skjelvet

W 1904 roku Oslo zostało nawiedzone przez gigantyczne trzęsienie ziemi. Teraz sytuacja może się powtórzyć. Na szczęście na miejscu jest specjalista od ekstremalnych zjawisk naturalnych.

The Quake. Trzęsienie ziemi – opis

Kristian, bohater filmu „Fala” z 2015 roku powraca. Od tamtych tragicznych wydarzeń mijają już trzy lata, jednak geolog nadal nie może się otrząsnąć z traumy ani wrócić do normalności. Jest człowiekiem w ruinie, mieszkającym w brudnym i zaniedbanym domku na odludziu, odciętym od swojej rodziny i zupełnie nieumiejącym poradzić sobie w roli męża i rodzica. Kiedy jednak nowe odczyty i badania geologiczne wskazują na to, że do Oslo zbliża się potężne trzęsienie ziemi, Kristian odżywa. Od tej chwili ponownie będzie starał się zrobić wszystko, by ostrzec mieszkańców przed katastrofą, zanim będzie za późno.

 

The Quake. Trzęsienie ziemi – obsada i twórcy

„The Quake. Trzęsienie ziemi” to kontynuacja filmu katastroficznego „Fala” z 2015 roku. Film wyreżyserował John Andreas Andersen („Wyspa skazańców”, „Instynkt wilka - Upadłe anioły”), a w rolach głównych wystąpili Kristoffer Joner („Doktor Proktor i proszek pierdzioszek”, „Uskyld”) oraz Ane Dahl Torp („Fala”, „1001 gramów”).

 

The Quake. Trzęsienie ziemi – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.