Tess

Trzy Oscary, dwa Złote Globy i perfekcyjny Roman Polański. Adaptacja powieści Thomasa Hardy'ego, nie tylko dla zapalonych kinomanów.

Tess - opis

Stylowa, zaprawiona goryczą opowieść o tragicznym losie młodej kobiety i jej starciu z okrutnym światem. Tytułowa bohaterka to niewinna, nieznająca życia, angielska wieśniaczka. Pewnego dnia, głowa rodziny Dubreyfieldów, dowiaduje się, że jest potomkiem arystokratycznego rodu dʼUrberville. Wierząc w te nowiny, prosty rolnik postanawia wysyłać swoją córkę, Tess na spotkanie z przedstawicielami tej sławnej familii. Ma zbadać sprawę i ewentualnie potwierdzić wiadomość o rzekomym pochodzeniu. Tym sposobem dziewczyna rozpoczyna swoją drogę przez życie, a trudne sytuacje i osoby, którym będzie musiała stawić czoło, ukształtują jej dalsze myślenie o sobie.

Tess - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest nagrodzony Oscarem za film "Pianista" polski reżyser Roman Polański. Film "Tess" okazał się hitem, który zyskał miało ponadczasowego i na stałe zapisał się w kartach światowej kinematografii. Zdobył wiele prestiżowych nagród w tym 3 Oscary (najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia) oraz 2 Złote Globy (najlepszy film zagraniczny, najbardziej obiecująca nowa aktorka (Nastassja Kinski)). Obraz został zrealizowany na podstawie książki Thomasa Hardy'ego "Tessa d’Urberville". W główną rolę wcieliła się Nastssja Kinski ("Chora z miłości"). W obsadzie znaleźli się też Peter Firth oraz

Tess - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl