Telefon

Phone Booth

"Jeśli odłożysz słuchawkę, jesteś trupem" – mówi głos w słuchawce do Stuarta, który odruchowo odebrał dzwoniący telefon w jednej z budek na nowojorskim Times Square.

Telefon – opis

Stuart początkowo uważa dzwoniącego za niepoważnego żartownisia i chce się rozłączyć. Osoba po drugiej stronie słuchawki nie bawi się jednak w sentymenty. Aby udowodnić powagę sytuacji, zabija celnym strzałem jednego z przechodniów. Później robi się coraz bardziej nerwowo. Stuart, uwięziony w budce telefonicznej, nie może się uwolnić, a w około zbierają się jednostki policyjne. Stróże prawa nie mają pojęcia, co tutaj się dzieje. O co chodzi tajemniczemu dzwoniącemu? Czy jest on jedynie zdesperowanym szaleńcem? A może to przemyślana akcja?

Telefon – twórcy i obsada

Film „Telefon” trzyma w napięciu od początku do samego końca. Duża w tym zasługa doświadczonego reżysera Joela Schumachera, który na koncie ma wiele klasowych thrillerów („Upadek”, „Linia życia”, „Czas zabijania”, „Klient”). W rolach głównych występują Colin Farrell („Wdowy”), Forest Whitaker („Ostatni król Szkocji”), Kiefer Sutherland („24 godziny”) i Katie Holmes („Batman początek”).