Taksówkarz

TAXI DRIVER (1976)

Jeden z najważniejszych filmów w historii kina. W roli głównej Robert De Niro, który postanawia wypowiedzieć wojnę szerzącemu się złu.

„Taksówkarz” – streszczenie

Weteran wojny wietnamskiej Travis Bickle jest taksówkarzem nocnej zmiany w Nowym Jorku. Każdego dnia widzi niebezpiecznych ludzi, okrucieństwo i przemoc, które go przerażają. W końcu postanawia działać. Poznaje młodziutką prostytutkę, której chce pomóc uwolnić się od prześladującego ją sutenera.

Czemu warto obejrzeć „Taksówkarza”?

„Taksówkarz” („Taxi driver”) to mistrzowski dramat z 1976 roku. Opowiada o samotności, wyobcowaniu, desperacji i gniewie. Film został uznany przez krytyków za jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina. Obraz został wyróżniony czterema nominacjami do Oscara, dwiema do Złotych Globów oraz zdobył Złotą Palmą w Cannes.

„Taksówkarz” – obsada

Reżyserem filmu jest Martin Scorsese. W rolę tytułowego bohatera wciela się dwukrotnie nagrodzony Oscarem Robert De Niro. Obok niego występują: zdobywczyni trzech Złotych Globów Cybill Shepherd oraz laureatka dwóch Nagród Amerykańskiej Akademii Jodie Foster.

„Taksówkarz” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.