Tajemnica Raoula Taburina

Raoul Taburin

Historia małego chłopca, który dorastał nie wiedząc, jak jeździć na rowerze i o tym, jak brak tej jednej umiejętności, odbijał się na jego dorosłym życiu.

Tajemnica Raoula Taburina - opis

Raoul Taburin jest specjalistą i prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić wszystkie usterki w rowerze. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku: specjalista od rowerów nie potrafi na nich jeździć. Z powodu niemożności złapania równowagi, każda próba jazdy podejmowana w dzieciństwie od razu kończyła się upadkiem. Czterdzieści lat później Raoul odczuwa tę niekompetencję jako prawdziwe przekleństwo. W końcu na jego drodze staje osoba, przed którą nie będzie mógł ukryć swojej tajemnicy. Do wioski przybywa fotograf, który będzie chciał uwiecznić każdego mieszkańca na zdjęciu, a zwłaszcza rowerowego mistrza na jego własnym rowerze.

Tajemnica Raoula Taburina - obsada i twórcy

W obsadzie znaleźli się Suzanne Clement ("Nasze najlepsze wesele"), Benoit ("Coco Chanel", "Przepis na miłość") oraz Edouart Baer ("Zwykła egzekucja"). Reżyserem filmu jest Pierre Godeau.

Tajemnica Raoula Taburina - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl.