Szukając siebie

Finding Forrester

| 10zł za 48h |

Film ukazuje historię nietypowej przyjaźni, która połączyła szesnastoletniego chłopaka z Bronxu marzącego o karierze pisarskiej i zapomnianą gwiazdę amerykańskiej literatury.

Szukając siebie – streszczenie

Przed czterdziestoma laty William Forrester napisał książkę, która przyniosła mu ogromną sławę i uznanie. Wkrótce po tym sukcesie świat o nim zapomniał. Pisarz żyje w samotności i przez wielu uważany jest za szaleńca. Pewnego dnia do jego domu zakrada się licealista Jamal Wallace, który marzy o karierze pisarskiej, i przez przypadek zostawia plecak pełen swojej twórczości. Forrester zachwyca się talentem młodego człowieka i staje się jego mentorem. Szybko jednak ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę…

Czemu warto obejrzeć Szukając siebie?

Szukając siebie (Finding Forrester) to emocjonujący dramat z 2000 roku. Oryginalne dzieło pokazuje przemianę dwóch z pozoru różnych sobie ludzi, których życie wystawia na próbę.

Szukając siebie – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Gus Van Sant (Buntownik z wyboru). W role główne wcielają się: wyróżniony Oscarem Sean Connery oraz debiutujący Rob Brown. Obok nich na ekranie pojawili się: zdobywca Nagrody Akademii – F. Murray Abraham oraz Anna Paquin.

Szukając siebie – nagrody

Film zdobył Nagrodę Gildii Niemieckich Kin Arthousowych na MFF w Berlinie.

Szukając siebie – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.