Sztuka samoobrony

The Art Of Self-Defense

Komiczny Jesse Eisenberg w roli nieporadnego księgowego, który zapisuje się na kurs karate, aby zostać "prawdziwym mężczyzną".

Sztuka samoobrony - opis

Samotny i spokojny Casey zostaje napadnięty przez gang motocyklistów. Po tych zdarzeniach postanawia kupić broń, ale czas oczekiwania na pozwolenie jest zbyt długi. Szuka więc innych alternatyw. Bezbronny księgowy zapisuje się na kurs karate. Zdobywa coraz wyższe stopnie i próbuje stać się "prawdziwym mężczyzną". Czy jednak słabość jest wadą? Nietuzinkowa mieszanka gatunkowa, stanowiąca współczesną odpowiedź na „Podziemny krąg”, przynosi refleksję na temat toksycznej męskości.

Sztuka samoobrony - obsada i twórcy

Reżyserem obrazu jest Riley Stearns, który jest też scenarzystą filmu. W głównej roli świetnie odnalazł się aktor młodego pokolenia - Jesse Eisenberg. Artysta jest znany głównie z obsypanego nagrodami "Social Network", gdzie wcielił się w założyciela Facebooka. W obsadzie znaleźli się też Imogen Poots ("28 tygodni później", "Prawdziwa historia króla skandali") i Alessandro Nivola ("Na wzgórzach Hollywood", "American Hustle").

Sztuka samoobrony - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl