Szkicownik

HER SKETCHBOOK (AKA. SEKAI WA KYO KARA K

Młoda, zamknięta w sobie dziewczyna rozpoczyna pracę. Niespodziewanie nowe zajęcia otwierają przed nią świat i dają nowe możliwości.

Mami (Mugi Kadowaki) jest uzdolnioną plastycznie introwertyczką, która zostaje wyrzucona ze szkoły. Dziewczyna nie wychodzi z domu, za wszelką cenę starając się uciec od przytłaczającej rzeczywistości. Jej zatroskani, rozwiedzeni rodzice postanawiają działać. Ojciec pomaga córce znaleźć pracę testera gier wideo. Mami decyduje się przyjąć tę ofertę, wierząc, że w biurze będzie miała bardzo ograniczony kontakt z ludźmi. Jeden ze współpracowników szybko jednak odkrywa jej ogromny talent i namawia ją do tworzenia własnych szkiców.

Słodko-gorzka opowieść o żyjącej w swoim świecie nastolatce, która musi wyjść ze swojej strefy komfortu. Osadzony głęboko w japońskiej kulturze film w reżyserii Masaya Ozakiego („Randebû!”) w ciekawy sposób przybliża zachodniemu widzowi problemy współczesnych nastolatków z Kraju Kwitnącej Wiśni. W postać neurotycznej, stroniącej od ludzi bohaterki wciela się Mugi Kadowaki („Ai no uzu”). W pozostałych rolach odnajdują się Takahiro Miura („Atak Tytanów”), Makita Sports („Wściekłość”), You („Nikt nie wie”) oraz Yu Hirukawa („Saigo no inochi”). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.