Szczęśliwy Lazzaro

Lazzaro felice

Jaka jest różnica między dobrocią a naiwnością? Jak daleko od poczciwości do infantylności? Oto historia człowieka nieskalanego jakimkolwiek występkiem i zepsuciem.

Szczęśliwy Lazzaro – opis

Lazzaro to młody chłopak mieszkający na urokliwej sycylijskiej prowincji. Jego życie jest beztroskie, a on sam – pełen nadziei i szczęścia. Mimo że okolica gnębiona jest przez chciwą baronową, Alfonsinę De Lunę i jej ekonoma, młodzieniec widzi jedynie pozytywne strony swojej egzystencji. Pewnego dnia Lazzaro spotyka syna baronowej, który postanawia wykorzystać dobroduszność bohatera. Angażuje go w niewybredny spisek, wykorzystując bezlitośnie naiwność chłopaka. Lazzaro po raz pierwszy zobaczy ciemną stronę świata. Czy zmieni to jego spojrzenie na życie?

Szczęśliwy Lazzaro – obsada i twórcy

„Szczęśliwy Lazzaro” to doceniony na całym świecie artystyczny obraz poruszający się w ramach włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Film w reżyserii Alice Rohrwacher („Cuda”) zdobył nagrodę w Cannes za najlepszy scenariusz oraz liczne wyróżnienia Europejskiej Akademii Filmowej. Głównego bohatera zagrał debiutant Adriano Tardiolo.

Szczęśliwy Lazzaro – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.