Szczęśliwy książę

THE HAPPY PRINCE

Portret artysty Oscara Wilde’a, który żył i umarł dla miłości. Dramat przedstawia ostatni okres życia genialnego artysty, który zmarł przedwcześnie w podrzędnym paryskim hotelu.

„Szczęśliwy Książę” – streszczenie

Wyklęty, upokorzony i podupadły na zdrowiu Oscar Wilde opuścił w 1897 roku więzienie, w którym odsiadywał dwuletni wyrok za kontakty homoseksualne. Po wyjściu na wolność, zapomniany i bez środków do życia ostatnie dni życia spędza w podrzędnym paryskim hoteliku, posługując się przybranym nazwiskiem Sebastian Melmoth. Leżąc na łożu śmierci, pisarz przenosi się myślami do przeszłości, kiedy był jednym z najsławniejszych Londyńczyków. Jednak uwielbiany przez wszystkich artysta, został odrzucony przez społeczeństwo.

Czemu warto obejrzeć „Szczęśliwego Księcia”?

„Szczęśliwy Książę” („The Happy Prince”) to dramat biograficzny z 2018 roku. Opowiada o ostatnim okresie życia Oscara Wilde’a, gdy załamany i odrzucony genialny artysta próbuje radzić sobie ze swym upadkiem i świadomością, że ludzie, którzy niegdyś go kochali i podziwiali, odwrócili się od niego.

„Szczęśliwy Książę” – obsada

Reżyserem i autorem scenariusza jest wyróżniony nominacją do Złotego Globu Rupert Everett, który wcielił się także w rolę Oscara Wilde’a. W obsadzie znaleźli się: zdobywca Oscara Colin Firth, Colin Morgan oraz Anna Chancellor.

„Szczęśliwy Książę” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.