Szare śniegi Syberii

Ashes in the Snow

Ból, cierpienie, strach, ale jednocześnie miłość i nadzieja. Oto poruszająca historia dziewczyny, która trafia do miejsca, gdzie piekło to zaledwie przymiarka do tego, co najgorsze.

Szare śniegi Syberii – opis

Rok 1941, Litwa. Do domu Liny wchodzi NKWD i wyciąga całą rodzinę na zewnątrz, którą następnie wsadza do pociągu. Podróż trwa wiele tygodni, a warunki urągają ludzkiej godności. Okazuje się, że docelowa „stacja” to obóz na Syberii. Tak oto każdy dzień staje się dramatyczną walką o przetrwanie, a zapłatą za pracę jest kromka chleba. Co w takiej sytuacji może trzymać człowieka przy życiu? Czy coś może dać nadzieję? Miłość? Tak, ale również… sztuka. Lina dokumentuje obozową codzienność rysując ilustracje, w których ukrywa dla ojca wskazówki, aby ten mógł odnaleźć rozdzielonych bliskich.

Szare śniegi Syberii – obsada i twórcy

Reżyserii tego wojennego dramatu podjął się Marius A. Markevicius („Spooner”, „Niepokonani”). W rolach głównych występują zaś: Bel Powley („Randka z królową”, „Wyznania nastolatki”), Sophie Cookson („Kingsman: Tajne służby”, „Krucyfiks”), James Cosmo („Troja”, „Trainspotting”).

Szare śniegi Syberii – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl