Szalone serce

Crazy Heart

Jeff Bridges w roli muzyka, który przez niespełnione ambicje popada w alkoholizm. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zmienić jego życia, dopóki nie poznaje intrygującej Jean...

Szalone serce - opis

Bad Blake za młodu zyskał popularność jako wschodząca gwiazda muzyki country, jednak nigdy nie udało mu się dotrzeć na szczyty sławy. Dziś ma 57 lat, jest alkoholikiem i gra w spelunach, gdzie śpiewa swoje stare utwory, a tamtejsza publika zainteresowana jest bardziej tanim piwem i kręglami, niż jego twórczością. Bad nie widzi innej drogi niż ciągły stan upojenia, dopóki pewnego dnia w jego życiu nie pojawia się młoda dziennikarka. Jean pragnie poznać go nie tylko jako muzyka, a między parą wkrótce rodzi się uczucie. Bad będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości i pokonać trudności, które czekają na drodze do powrotu do normalności.

Szalone serce - obsada i twórcy

Film jest laureatem 17 nagród filmowych, w tym 2 Oscarów, 2 Grammy i Złotego Globu. Dwie z tych statuetek zgarnęła gwiazda amerykańskiego kina, odtwórca głównej roli - Jeff Bridges ("Prawdziwe męstwo", "Siódmy syn"). Partneruje mu Maggie Gyllenhaal ("Uczciwa kobieta", "Sekretarka"). W obsadzie znalazł się również Colin Farell ("Ondine", "Na pokuszenie") oraz Robert Duvall ("Pod czułą kontrolą", "Adwokat"). Reżyserem obrazu jest Scott Cooper ("Hostiles", ("Zrodzony w ogniu"). Film powstał na kanwie książki Thomasa Cobba, opartej na historii muzyka country Hanka Thompsona.

Szalone serce - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.