Synalek!

The Good Son

Dwunastolatek Henry ma niewinną buzię, uroczy uśmiech… i sadystyczne zapędy. Zobaczcie, do czego doprowadzą niebezpieczne pomysły niegrzecznego chłopca z dobrego domu.

 

Synalek – opis

Śmierć matki spada na Marka jak grom z jasnego nieba. Chłopiec traci ukochaną osobę, a na dodatek uważa, że przyczynił się do jej zgonu. Dwunastolatek nie ma jednak wiele czasu na żałobę, ponieważ ojciec zostawia go na dwa tygodnie u wujka i jego rodziny. Mark poznaje tam kuzynostwo, w tym swojego równolatka Henry’ego. Chłopcy szybko znajdują wspólny język, jednak z krewnym Marka ewidentnie jest coś nie tak. Uwielbia niszczyć, znęcać się nad słabszymi, manipulować, konfabulować… Wkrótce ginie pies i dochodzi do groźnego karambolu. Kto jest sprawcą tych wydarzeń? Mark wie już, że Henry to sadystyczny małolat, ale nie zdaje sobie sprawy, że i jemu samemu grozi wielkie niebezpieczeństwo.

 

Synalek – obsada i twórcy

„Synalek” to thriller z 1993 roku w reżyserii Josepha Rubena („Sypiając z wrogiem”, „Życie, którego nie było”). W rolach głównych wystąpili Macaulay Culkin („Kevin sam w domu”, „Richie milioner”) oraz Elijah Wood („Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Hooligans”).

 

Synalek – gdzie oglądać?

Cały film „Synalek” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.