Swingujące wakacje

SWINGING SAFARI (AKA. FLAMMABLE CHILDREN

Błyskotliwa komedia o szalonych latach siedemdziesiątych i zmianach społecznych, jakie się w tym czasie dokonały w Australii.

„Swingujące wakacje” – streszczenie

Lato 1975 rok, plaża Nobbys w Newcastle na australijskim wybrzeżu to pełne gwaru miejsce, w którym ludzie noszą kwieciste długie sukienki, dzwony i kwadratowe oprawki okularów. W powietrzu unosi się zapach KFC i wina z kartonu. Czternastoletni Jeff stara się nadążyć za szybko zmieniającym się światem oraz ujarzmić burzę hormonów w swoim ciele. Chłopak próbuje też zdobyć serce mieszkającej obok nieśmiałej i wrażliwej Melly. Pewnego dnia morze wyrzuca na brzeg ciało ważącego dwieście ton wieloryba i nastolatkowie przekonani są, że jest to największa rzecz, jaka przytrafiła się w ich życiu.

Czemu warto obejrzeć „Swingujące wakacje”?

„Swingujące wakacje” („Swinging safari”) to komediodramat z 2018 roku. Jest satyrą opowiadającą o rewolucji obyczajowej, która dokonała się w latach 70. XX wieku na Antypodach. Historia została ukazana z perspektywy młodego chłopaka, który obserwuje rozterki i zmagania dorosłych z rzeczywistością w zmieniającym się świecie.

„Swingujące wakacje” – obsada

Reżyserem filmu jest Stephan Elliott. W głównych rolach występują: laureat nagrody Emmy Guy Pearce, Kylie Minogue, Radha Mitchell, Julian McMahon oraz Asher Keddie.

„Swingujące wakacje” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.