Święty wyścig

HOLY TOUR

Dokument przedstawiający grupę kilku francuskich par w kwiecie wieku, które co roku w trakcie wakacji śledzą zmagania kolarzy biorących udział w wyścigu Tour de France.

Święty wyścig - opis

Co roku grupa francuskich par w kwiecie wieku rozstawia swoje kampery na tym samym pagórkowatym odcinku Tour de France i czeka na przelotne spojrzenia biorących udział w wyścigu rowerzystów. Kamera pokazuje zaangażowanych w liczne, często bardzo zabawne, dyskusje starszych ludzi. Są drobne starcia małżeńskie, codzienne starania, aby znaleźć zasięg i oczekiwanie na zawodników, przy jednoczesnych narzekaniach na zasłaniających im widok innych kibiców. Nie brakuje też pełnych wdzięku codziennych rozważań nad życiem młodych duchem bohaterów przy akompaniamencie Bolero Ravela.

Święty wyścig - twórcy i obsada

Film dokumentalny, który udowadnia, że z pozoru nudne wakacje mogą być przepełnione radością i  ekscytacją. Reżyserii obrazu podjęli się Méryl Fortunat-Rossi (Hydraulik) oraz dwukrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Valéry Rosier (Dobranoc).

Święty wyścig - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.