Święty interes

| 5zł za 48h |

Dwaj bracia dostają w spadku po zmarłym ojcu starą szopę. Plotka we wsi mówi, że znajdujące się w szopie auto, mogło należeć do Karola Wojtyły.

Święty interes – opis filmu

Bracia Leszek i Janek, którzy przyjeżdżają do rodzinnej wioski na pogrzeb ojca, Gustawa Rembowskiego. Żadnego z braci nie łączyło ze zmarłym poczucie silnej więzi rodzinnej. Zajęci własnym życiem i własnymi sprawami nie interesowali się losem starzejącego się ojca, który pozostał sam na gospodarstwie. Synowie zjawili się w rodzinnym domu dopiero wtedy, gdy umarł. Wrócili, by go pochować i przede wszystkim podzielić się spadkiem. Obydwaj wiążą ze schedą po ojcu wielkie nadzieje, liczą na pokaźny zastrzyk gotówki, który przynajmniej po części rozwiąże ich problemy. Nadchodzi wreszcie moment otwarcia testamentu. Janek i Leszek dowiadują się jednak, że ojciec sprawił im porządnego psikusa. Dorobek swego życia zapisał fundacji papieskiej, a synom zostawił jedynie zrujnowaną stodołę wraz z przechowywanym w niej samochodem - starą, zdezelowaną szaroniebieską Warszawą M-20.

Święty interes – obsada i twórcy

Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz jako bracia Leszek i Janek Rembowscy. Obok nich Patricia Kazadi, Dorota Landowska w filmie reżysera Macieja Wojtyszko.

Święty interes – gdzie obejrzeć?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.