Święta Frances

SAINT FRANCES

Bohaterką błyskotliwego i nagradzanego debiutu Alexa Thompsona jest Bridget. Kobieta po trzydziestce, której życie, zarówno zawodowe, jak i osobiste, wydaje się mocno nieuporządkowane. Chaos pogłębia się z chwilą, gdy na imprezie poznaje chłopaka, a niespodziewany romans zaowocuje zajściem Bridget w ciążę oraz decyzją o poddaniu się aborcji.

Święta Frances - opis

Kiedy wydaje nam się, że "Święta Frances" może obracać się wokół tematu aborcji, reżyser wykonuje ciekawą woltę, koncentrując się na czymś zupełnie innym. Wszystko za sprawą nowej pracy protagonistki, która najmuje się jako niania i opiekować się ma kilkuletnią Frances. Wychowywana przez parę lesbijek dziewczynka pozwoli Bridget spojrzeć na swoje dotychczasowe życie z zupełnie innej perspektywy.

Święta Frances - twórcy

Thompson do spółki ze scenarzystką i odtwórczynią głównej roli Kelly O’Sullivan stworzyli pełną empatii, ciepła oraz lekkości opowieść o życiowych zaskoczeniach, nietypowych relacjach i tym, że czasem najlepszym planem jest tego planu po prostu nie mieć. "Święta Frances" ujmuje w tym wszystkim szczerością oraz bezpretensjonalnością.

Święta Frances - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl