Świadek

WITNESS (1985)

Nagrodzony dwoma Oscarami obraz ze znakomitym Harrisonem Fordem w roli głównej. Bycie świadkiem morderstwa okazuje się pociągać za sobą niezwykłe niebezpieczeństwo. Kiedy młody chłopiec przez przypadek widzi na własne oczy śmierć człowieka – jego świat wywraca się do góry nogami. Od tej pory musi być pod stałą ochroną policjanta Johna Booka, który będzie zmuszony do walki z mordercami oraz skorumpowanym systemem.

„Świadek” – opis

Kilkuletni Amisz, Samuel, pierwszy raz w życiu ma okazję jechać pociągiem, gdy wraz z matką udaje się do Filadelfii. Doświadczenie okazuje się dla chłopca traumatyczne – gdy Samuel udaje się do toalety na dworcu, staje się świadkiem morderstwa. Na miejsce przyjeżdża oficer policji John Book i po przesłuchaniu Samuela dowiaduje się, że za zabójstwem stoją skorumpowani policjanci. Book musi teraz ochraniać małego świadka i odeskortować go bezpiecznie do domu. Mężczyzna postanawia wywieźć chłopca wraz z jego matką do ich rodzinnego domu. John zaczyna przyzwyczajać się do spokojnego życia Amiszów, ale szybko musi stanąć na wysokości zadania, kiedy pojawiają się mordercy…

„Świadek” – obsada i twórcy

Amerykański obraz wyreżyserowany przez Petera Weira ze znakomitym Harrisonem Fordem w roli głównej. Film otrzymał sześć nominacji do Oscara i zdobył dwie złote statuetki w kategoriach: Najlepszy scenariusz oryginalny oraz Najlepszy montaż w 1986 roku.

„Świadek” – gdzie obejrzeć?

Cały film „Świadek” dostępny online na platformie VOD player.pl.