Susano, zabijasz mnie

YOU'RE KILLING ME SUSANA (AKA. ME ESTAS

Gael García Bernal w kapitalnej komedii romantycznej. Historia bawidamka, który zostaje opuszczony przez żonę bez słowa wyjaśnienia.

Eligio (Gael García Bernal) jest uwielbiającym dobrą zabawę meksykańskim aktorem, który pewnego dnia odkrywa, że jego żona Susana (Verónica Echegui) postanowiła go opuścić. Zaskoczony próbuje zrozumieć, co się stało. Za wszelką cenę stara się odnaleźć ukochaną. Kilka miesięcy później odkrywa prawdę. Eligio postanawia odnaleźć żonę.

Komedia o skomplikowanych relacjach damsko-męskich. Obraz osadzony w południowoamerykańskiej kulturze macho. Odtwórcami głównych ról są laureat Złotego Globu Gael García Bernal („Dzienniki motocyklowe”) oraz trzykrotnie nominowana do nagrody Goya Verónica Echegui („W sześciu punktach o Emmie”). Obok nich występują m.in. Ashley Hinshaw („LOL”) oraz Björn Hlynur Haraldsson („Państwo w państwie”). Reżyserem produkcji, która zdobyła 4 nagrody na The Festival Pantalla de Cristal był Roberto Sneider (producent: Frida). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.