Strzelec

SHOOTER (2007)

Świetny strzelec zostaje wrobiony w zabójstwo prezydenta. Wmanewrowany w szokujący splot wydarzeń, musi udowodnić swoja niewinność mając przeciwko sobie wszystkie agencje rządowe kraju oraz tajemnicza organizacje, której głównym celem jest zniszczenie dowodów, które odkrył.

"Strzelec" - streszczenie

Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) to były snajper korpusu marines i rozczarowany amerykański bohater, który miał nadzieje, ze po odkryciu druzgocącej zdrady na zawsze będzie mógł skończyć ze swoja dotychczasowa praca. Teraz, mimo tego, ze odszedł ze służby i zaszył się daleko w górach, okazuje się, ze jest potrzebny krajowi. Odwiedza go bowiem emerytowany pułkownik Isaac Johnson (Danny Glover), który informuje go o tym, ze życie prezydenta Stanów Zjednoczonych jest zagrożone i tylko umiejętności Swaggera są w stanie zapobiec tragedii. Swagger niechętnie zgadza się ten ostatni raz służyć krajowi – nie wie, jednak, ze za jego misja stoją mroczne sfery rządowe. Kiedy zdaje sobie z tego sprawę, jest już za późno. Z nagłówków gazet dowiaduje się, ze właśnie usiłował zabić prezydenta. Rozpoczyna się polowanie. Pozostawiony samemu sobie, mając za sprzymierzeńców tylko dwie przypadkowe osoby - tajemnicza kobieta (Kate Mara) oraz młodego agenta FBI ryzykującego cala swoja kariera (Michael Pena), Swagger desperacko walczy o prawdę. Czas mija, a on usiłuje dowiedzieć się kim byli prawdziwi zabójcy zanim on sam zostanie zabity. Wkrótce okazuje się, ze stawka jest tutaj nie tylko jego życie – chodzi o szeroko zakrojony spisek rozwijający się w samym sercu amerykańskiego rządu.

"Strzelec" - obsada

"Strzelec" to amerykański thriller z 2007 roku w reżyserii Antoine Fuqua ("Do utraty sił", "Siedmiu wspaniałych"). W obsadzie znaleźli się, m.in. Mark Wahlberg, Michael Pena, Danny Glover i Kate Mara.

Gdzie obejrzeć?

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl