Strażnicy Galaktyki

Guardians of the Galaxy

| 10zł za 48h |

Oto jedyna w swoim rodzaju kosmiczna drużyna nieudaczników. W jej skład wchodzą między innymi: kochający przeboje z lat osiemdziesiątych żartowniś, gadający szop i chodzące drzewo.

Strażnicy Galaktyki – opis

Gdy wszechświat znajduje się w opałach, na scenę wchodzą oni. Mimo że różnią się praktycznie wszystkim, a ich życiem rządzi chaos, to oni są ostatnią nadzieją kosmosu. Potężny i niebezpieczny Ronan Niszczyciel podbija i niszczy kolejne cywilizacje. Jest on protegowanym wielkiego Thanosa i dysponuje olbrzymią mocą. Do pełni szczęścia potrzebuje jedynie Kamienia Nieskończoności, który  znajduje się obecnie w posiadaniu wesołka i bawidamka – Petera Quilla. Gość mówi o sobie Star-Lord i ciągle pakuje się w kłopoty. Wraz ze swoimi nowymi kompanami ucieka teraz z więzienia. Udaje się do tajemniczego Kolekcjonera, żeby sprzedać Kamień Nieskończoności. Nie wie jednak, że złowieszczy Ronan jest już na jego tropie.

Strażnicy Galaktyki – obsada i twórcy

„Strażnicy Galaktyki” to film powstały w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), czyli świata gdzie spotykają się: Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor czy Spider-Man. Produkcja wprowadza do uniwersum pierwszą kosmiczną drużynę. Obraz wyreżyserował James Gunn („Super”), a w rolach głównych wystąpili: Chris Pratt („Jurassic World”), Zoe Saldana („Star Trek: W nieznane”) i Dave Bautista („Spectre”). Głosu szopowi Rocketowi użyczył Bradley Cooper („Narodziny gwiazdy”), a Grootowi – Vin Diesel (seria „Szybcy i wściekli”).

Strażnicy Galaktyki – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.