Stockholm

Stockholm HD

|18 zł na 48h|

Syndrom sztokholmski to sytuacja, w której zakładnicy zaczynają czuć sympatię do przetrzymujących ich terrorystów. Oto opowieść o tym, skąd się wzięło to pojęcie.

Stockholm – opis

Sztokholm, 1973 rok. Uzbrojony w karabin maszynowy Amerykanin w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce wchodzi do szwedzkiego banku. „To jest napad” krzyczy i wraz z podobnym sobie jegomościem bierze zakładników. Sęk w tym, że panowie nie są najlepsi w tym, co robią i szybko wszystko wymyka im się spod kontroli. Służby próbujące powstrzymać napad mają ręce pełne roboty. Co gorsza, w banku dzieją się dziwne rzeczy. Pewna kasjerka zaczyna czuć miętę do przestępcy. Pozostali pracownicy również z nim sympatyzują, co doprowadza do wielu kuriozalnych sytuacji. Ta absurdalna historia wydarzyła się naprawdę i dała podłoże tzw. „syndromowi sztokholmskiemu”.

Stockholm – obsada i twórcy

Reżyserem tej opartej na faktach historii jest Robert Budreau („Born to be Blue”, „Kraina piękna”). W rolach głównych występują: Noomi Rapace („Bright”, „Prometeusz”), Mark Strong („Shazam!”, „Grimsby”), Ethan Hawke („Też go kocham”, „Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz”) oraz Thorbjørn Harr („Wikingowie”, „22 lipca”).

Stockholm – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.