Stan i Ollie

STAN & OLLIE

Wszyscy znamy Flipa i Flapa. Nie każdy kojarzy jednak historię tego dziwacznego duetu. Oto opowieść o najsłynniejszych komikach na świecie.

Stan & Ollie – opis

Jakimi ludźmi prywatnie byli Flip i Flap? Czy w zaciszu domowym zamieniali się w smutasów i nerwusów? A może Stan Laurel i Oliver Hardy (bo tak naprawdę się nazywali) mieli więcej wspólnego z odgrywanych postaci, niż mogłoby się wydawać? Film „Stan & Ollie” opowiada o pożegnalnej trasie po Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie duet występował na żywo. Za każdym razem gdy Stan i Ollie wychodzili na scenę, dawali z siebie wszystko, bo kochali występować i uwielbiali wspólnie pracować. Dużo dla nich znaczyło również wsparcie żon. Oto zabawna, wzruszająca i niezwykle ciepła opowieść o prawdziwych klasykach komedii.

Stan & Ollie – obsada i twórcy

W rolę tytułowych bohaterów wcielili się Steve Coogan („Tajemnica Filomeny”, „W 80 dni dookoła świata”) oraz John C. Reilly („Strażnicy Galaktyki”, „Rzeź”), który za swój występ otrzymał nominację do nagrody Złotego Globu. Reżyserem obrazu jest Jon S. Baird, autor specjalizujący się w serialach. Film spodobał się widzom i krytykom, wynikiem czego zdobył wiele nominacji do międzynarodowych nagród filmowych.

Stan & Ollie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.